حوزه‌های خواهران می‌تواند آورده‎های خوبی برای جامعه داخلی و بین‌المللی داشته باشد

دسته:

آنچه در این نوشته می خوانید

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی  امروز در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور که در ساختمان مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد، اظهار داشت: کم انگاشتی و کاستی انگاشتی نگاه به ظرفیت زنان یک آسیب است.

وی افزود: با توجه به تمامی مقامات قرآن که در هیچ یک از آنها انحصاری ذکر نشده و تفاوتی بین مرد و زن وجود ندارد، ضروری است این آسیب برطرف شده و ظرفیت های بانوان دیده شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان این که انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که هر جا زنان حضور پیدا کرده اند آورده های آنان اگر بیشتر نباشد کمتر از مردان نبوده است، ادامه داد: این نگاه به زنان باید بین المللی شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: حوزه های علمیه خواهران ظرفیت کم نظیری است که می تواند آورده های خوبی را برای جامعه داخلی و بین المللی داشته باشد و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

وی گفت: برای همکاری مشترک بین مجمع جهانی اهل بیت(ع) و حوزه های علمیه خواهران جا دارد پیش‌نشست هایی برگزار شود تا وجوه و ظرفیت مشترک این دو نهاد در حوزه بانوان مشخص شده و برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی خاطرنشان کرد: خواهران طلبه ظرفیت عظیمی هستند که می توانند در کنار علم اندوزی و پژوهشگری، خرافه زدایی در جامعه را نیز داشته باشند و این مهم را از کانون خانواده ها آغاز کنند.

وی با بیان این که نگاه جامع امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و مراجع و بزرگان به جایگاه زنان باید بین المللی شود تا همه با این نگاه آشنا شوند، ادامه داد: ایجاد جریان فمنیست در دنیای امروز، نتیجه نگاه بی نهایت ظالمانه و ابزاری کشورهای اروپایی و غربی به زنان است که این نگاه باید تغییر کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان افزود: ما به عنوان مجمع جهانی اهل بیت(ع) آمادگی همکاری با حوزه های علمیه خواهران را داریم و به دنبال تفاهم نامه ای در این زمینه هستیم تا بتوانیم ظرفیت های بالای بانوان را شناسایی و به جهانیان معرفی کنیم.